BALTIJOS KELIUI ­- 35

• Paskelbta: 2024-08-23

Rugpjūčio 23 d., minint 35 Baltijos kelio jubiliejų, joniškiečiai dalyvavo Baltijos kelio renginiuose, susibūrime prie Baltijos kelio atminimo ženklo (Kelias A10, Panevėžys–Saločiai ~ 61,2 km). Šiame renginyje dalyvavo ir „Saulės“ pagrindinės mokyklos administracija, mokytojai, 8B ir 7B klasės mokiniai su istorijos mokytoja Rima Česnauskiene.

Prieš 35-erius metus lietuviai, latviai ir estai vieni kitiems padavė rankas ir išdidžiai susijungė į vieningą žmonių grandinę, kuri tęsėsi maždaug 600 kilometrų – nuo Talino iki Vilniaus per Rygą. Baltijos šalys – Lietuva, Latvija ir Estija – didingai išreiškė savo reikalavimą: slaptą Molotovo-Ribentropo akto protokolą pripažinti viešai ir atkurti Baltijos šalių nepriklausomybę.