IŠSAUGOTA KELIONIŲ  TRADICIJA

• Paskelbta: 2024-06-25

Lygiai prieš 20 metų „Saulės“ mokyklos darbuotojai pradėjo organizuoti kolektyvines keliones po Lietuvą ir Europą. Aplankyta beveik visa Lietuva, didelė Latvijos dalis, pabuvota Estijoje, Čekijoje, Italijoje, Prancūzijoje, Kroatijoje,  Baltarusijoje, Ukrainoje, Kaliningrado srityje ir kt.

Šiuos mokslo metus kolektyvas vainikavo simboline kelione pas kaimynus latvius. Kelionių metu visuomet ieškoma įdomesnių edukacijų, naujienų, naujų potyrių. Ši kelionė  prasidėjo nuo pažinties su Elejas vidusskola, kuriai jau 35 metus vadovauja direktorė Sarmite Dove. Susipažinta su Latvijos švietimo sistema, aplankyta dviejų korpusų mokykla, pasidžiaugta mokyklos pasiekimais, jaukia mokymosi  aplinka.

Kiek vėliau nuvykta į česnakų ūkį. Šio privataus ir nedidelio ūkio šeimininkė Antra vaišino įvairiausiais patiekalais iš česnakų, pradedant nuo trintos sriubos baigiant alumi ir arbata. Ji papasakojo visą ūkio įsikūrimo istoriją, leido vaikščioti po sodybos teritoriją, dalino patarimus ir patiekalų receptus. Česnakų kvapas ir nauda sveikatai sužavėjo kelionės dalyvius, norėjosi kuo daugiau lauktuvių parvežti savo artimiesiems.

Aplankę pajūrio žuvies turgų, pasivaišinę žuviene Klapkalciems kavinukėje, keliauninkai mėgavosi Baltijos įlankos vaizdu, vaišinosi jubiliejiniu tortu, siuntė linkėjimus kelionių iniciatoriui buvusiam direktoriui Tomui, dalinosi kelionių prisiminimais.

Kiekvienos kelionės tikslas – stiprinti kolektyvo santykius ir pasisemti patirties, geriau suprasti kolegą ir rasti bendrų interesų. Linkime visiems puoselėti  norą  keliauti ir pažinti.