JAUNIMO INICIATYVŲ  PROJEKTAS  „BENDRAUDAMAS IR PAŽINDAMAS JAUNIMAS MOKOSI PILIETIŠKUMO“

• Paskelbta: 2024-10-01
  • Kategorija: Išvykos

Rugsėjo 28 dieną įvyko pirmoji pažintinė – edukacinė kelionė į Trakus ir Kernavę.

Penktų klasių mokiniai (45) kartu su mokytojomis (5) aplankė buvusią valstybės valdovų rezidenciją – Trakus. Pirmas apsilankymas vyko „Senojoje kibininėje“ kur vaikai dalyvavo kibinų gaminimo edukacijoje. Po edukacijos vyko ekskursija po miestą, kuris mena daug svarbių kultūros ir istorijos įvykių.  Mokiniai apžiūrėjo įdomiausias Trakų miesto vietas. Iš visų pusių ežero vandenų supamą Trakų pilį, susipažino su turininga miesto istorija.

Vėliau aplankė pirmąją istorijos metraščiuose minimą Lietuvos kunigaikštystės sostinę – Kernavę. Čia aplankė vienintelį Baltijos regione penkių piliakalnių kompleksą – Pilies kalnas, Aukuro kalnas, Mindaugo sosto piliakalnis, Lizdeikos kalnas ir Kriveikiškio piliakalnis. Nuo jų pasigrožėjome Neries vingiais, upės sala ir pakrantėmis.

Vaikai džiaugėsi įdomiai organizuotomis ekskursijomis bei puikiai praleistu laiku.