SVAJONĖS PILDOSI!

• Paskelbta: 2024-09-18
  • Kategorija: Išvykos

Viskas prasideda nuo svajonės.... Praeitais mokslo metais, dar būdami septintokais, 8B klasės mokiniai pasvajodavo apie Lenkiją. Tačiau ši svajonė neliko tik svajone, bet mokytojų ir tėvelių dėka praeitą savaitgalį tapo realybe: 6B ir 8B klasių mokiniai su klasių vadovėmis Asta Valiene ir Rima Česnauskiene bei lydinčiomis mokytojomis Ilona Čeilutkiene ir Angele Norkevičiene, aplankė Lenkijos sostinę Varšuvą. Visą kelionę lydėjo gidė Kristina, ji dar autobuse supažindino su Lenkijos istorija, kuri nuo XIV a. pab. glaudžiai susijusi su Lietuvos istorija, lenkų papročiais, maistu ir kitomis įdomybėmis. Įdomu buvo pavaikščioti po Varšuvos senamiestį, aplankyti bendro lietuviams ir lenkams poeto Adomo Mickevičiaus paminklą, pamatyti miesto gynybinės sienos likučius, Lenkijos prezidentūrą, begalę bažnyčių ir įspūdingų pastatų. Apsilankėme Varšuvos pilyje, kuri sužavėjo savo puošnumu, daugybe meno kūrinių ir ypač gera širdžiai buvo pamatyti mūsų Vytį, kurį dažnai buvo galima rūmų interjero detalėse, meno kūriniuose, net lauko fasade. Didelį įspūdį paliko Varšuvos kultūros ir mokslo rūmų apžvalgos aikštelė, kuri yra 114 m aukštyje. Kaip ant delno matyti ir Varšuvos senamiestis, ir dangoraižiai. Išmiegoję ir papusryčiavę viešbutyje antrą ekskursijos dieną paskyrėme „Suntago“ vandens parkui, kuris yra didžiausias Europoje. Pavargę po vandens pramogų pasukome namo, nes kelionė tikrai ilga. Nuvažiuota iš viso apie 1400 km., visa kelionė tęsėsi beveik dvi paras.

Ekskursija buvo labai smagi ir labai džiaugiuosi, kad mūsų klasė gavo šansą važiuoti. Domantas M., 8B

Varšuvoje buvo labai įdomu, sužinojau labai daug dalykų. Mėgstamiausios vietos buvo viešbutis, senamiestis ir Varšuvos pilis. Gustas Š., 6B

Man patiko ekskursijoje pilis dėl to, kad pamačiau daug gražių portretų ir pasiklausiau labai įdomaus pasakojimo apie visus paveikslus, skulptūras. Be to, patiko ir vandens parkas, ten matėme ir išbandėme labai daug skirtingų ir smagių čiuožyklų. Gerdas V., 8B

Jei galėčiau tikrai važiuočiau antrą kartą. Labiausiai man patiko būti viešbutyje ir vandens parke. Emilija P., 6B