JAUNIMO INICIATYVŲ  PROJEKTAS  „BENDRAUDAMAS IR PAŽINDAMAS JAUNIMAS MOKOSI PILIETIŠKUMO“

• Paskelbta: 2024-10-14
  • Kategorija: Išvykos

Įgyvendinant Joniškio rajono savivaldybės administracijos finansuojamą jaunimo iniciatyvų  projektą  „BENDRAUDAMAS IR PAŽINDAMAS JAUNIMAS MOKOSI PILIETIŠKUMO“ Joniškio „Saulės“ pagrindinės mokyklos 7–8 klasių mokiniai, spalio 12-13 d. vyko į pažintinę – edukacinę kelionę -  Joniškis-Merkinė-Liškiava-Druskininkai-Joniškis.

Išvykos metu (37) mokiniai ir (5) mokytojai aplankė Birštono apžvalgos bokštą, Merkinės piliakalnį, generolo, partizanų vado A. Ramanausko-Vanago paminklą, Merkinės piramidę. Po to vykome į Druskininkus kur mus pasitiko mūsų kraštietis mokytojas Saulius Lukošiūnas, kuris vedė ekskursiją Druskininkų rezistencijos ir tremties muziejuje. Ten susipažino su Lietuvos partizaniniu judėjimu, kaip brangino laisvę ir už ją kovojo pietų Lietuva.

Kitą dieną, mokiniai lydimi mokytojo Saulius lankėsi Liškiavos piliakalnyje, bažnyčioje, po to vykome į  bunkerį ant Ratnyčios upelio kranto. Druskininkuose mokiniai lankėsi prie ežero „Mergelių akys“, į kurį 1944–1953 m. okupantai sumesdavo nužudytų laisvės kovotojų kūnus.  Šio ežero pakrantėje stovi paminklas Druskininkų apylinkėse žuvusiems Dainavos apygardos Merkio (vėliau Kazimieraičio) rinktinės partizanams atminti.

Dėkojame kraštiečiui mokytojui - muziejininkui Sauliui Lukošiūnui už šiltą priėmimą.

Vaikai džiaugėsi įdomiai organizuotomis ekskursijomis bei puikiai praleistu laiku.

Soc. pedagogė Rasa Vaitkienė