BALTŲ KELYJE 1A IR 2B

• Paskelbta: 2024-10-15
  • Kategorija: Išvykos

Spalio 14 d. pirmojo aukšto kaimynai 1A ir 2B vyko į Šiaulius aplankyti Baltų kultūros pažinimo centro „Baltų kelias“. Čia mažiesiems pradinukams vyko visuomeninio ugdymo pamoka – Baltų kelias. Mokiniai sužinojo, kaip V amžiuje gyveno baltų gentys, kokios jos buvo, kokie dominavo darbai, apranga, šventės. Pamatė archeologinius radinius, mokėsi austi, rinkti dėlionę, žaisti interaktyvius žaidimus. Daugiausia emocijų sukėlė biometriniais žmogaus duomenimis paremtas žaidimas „Baltų „profesija“. Todėl, kad galima pamatyti, kaip atrodytum, jei būtum verpėja, audėja, kariu, žveju ar kt.

Kiek vėliau teko proga susipažinti su Šiaulių bažnyčios saulės laikrodžiu, suskaičiuoti laiptelius iki Auksinio berniuko ir sužinoti, ką reiškia skaičiai 12,3,6. Po tokių rimtų žinių įsisavinimo laukė pramogos: erdvi žaidimų aikštelė prie Talšos ežero ir kino filmas „10 katino gyvenimų“. Pirmokai ir antrokai turiningai ir aktyviai leido popietę Šiauliuose. Grįžo pavargę ir laimingi, pilni įspūdžių.