ŠAUNIAUSIEJI VYKO Į AKMENĖS KRAŠTĄ

• Paskelbta: 2024-05-20
  • Kategorija: Išvykos

Joniškio ,,Saulės“ pagrindinės mokyklos 45 pradinių klasių šauniausieji, sumaniausieji, aktyviausieji, išradingiausieji mokiniai  gegužės 17 dieną vyko į ekskursiją po Akmenę kraštą.

Ar būtina tapti kosmonautu, kad pamatyti Marsą? Ne! Užtenka atvažiuoti į Akmenės molio karjerus ir jūs jau Marse. Per milijonus metų irstant biotito ir raginukės mineralams, išsiskirdavo geležis, suteikusi  šiems sluoksniams raudoną spalvą. Pamatėme 600 tonų sveriantį ekskavatorių. Jo strėlės ilgis net 60 metrų. Šaunus gidas Ramūnas suteikė žinių apie šiuos karjerus ir Akmenės kraštą. Kas dar nežinojo, tai išgirdo, kad trečia pagal ilgį Lietuvos upė yra Venta. Nuvykome į Papilės miestelį, per kurį teka Venta. Užkopę į apžvalgos bokštą, pastatytą Ventos pakrantėje, kaip ant delno matėme visą miestelį ir vaizdingus Ventos upės krantus. Smagiai ir šiek tiek bijodami įveikėme Beždžionių tiltą. Smagus laikas Akmenės parke, kur didelėje teritorijoje gausu supynių, skulptūrų, vaizdingų gamtos kampelių.

Pavargę, bet su gera nuotaika grįžome į Joniškį. Draugams pasiūlysime gerai mokytis ne tik dėl gerų rezultatų, bet ir dėl tokių šaunių ekskursijų.

Ekskursijos metu mokinius lydėjo pirmokų mokytojos Vijolė, Odeta, Daiva