BIBLIOTEKOJE VYKO UKRAINIETIŠKŲ DAINŲ KARAOKĖ SU OLENA LASTIVKA

• Paskelbta: 2023-11-03

Spalio 24 d. Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Šaltinėlio“ filiale (Trakų g. 20A) vyko muzikinė karaokė „Išgirsk savo balsą“. Šį kartą Mažeikių Kalnėnų progimnazijos mokiniai (mokytoja Daiva Misevičienė) ir Joniškio „Saulės“ pagrindinės mokyklos mokiniai  (bibliotekininkė Edita Tiulenevienė) galėjo giliau pažinti ukrainietišką kultūrą. Bibliotekoje viešėjo buvusi Čerkasų Taraso Ševčenkos akademinio muzikinio dramos teatro, o dabar Valstybinio Šiaulių dramos teatro aktorė, dainininkė, šokėja, režisierė, TV laidų vedėja Olena Lastivka. Nuo karo bėgusi ir prieglobstį radusi Šiauliuose, O. Lastivka aktyviai dalyvauja  ukrainiečių integracijos centro „Malva“ veikloje, yra Lietuvos regioninių naujienų platformoje „Etaplius“ ukrainietiškų žinių vedėja.

„Kalba – tai tautos kodas, o daina jos siela. Kuo daugiau savo autentiškų dainų turi tauta, tuo gilesnė yra tos tautos siela“, – kalbėjo O. Lastivka, pristatydama ukrainietišką dainą. Ji, pasirinkusi muziką ir dainą, kaip bene tarptautiškiausią kalbą, mokinius įtraukė į įvairialypę kūrybinę saviraišką ir sociokultūrinę pasaulėvoką ugdančią veiklą. Menininkė muzikinei karaokei, kuri organizuota įgyvendinat Lietuvos Kultūros tarybos ir Šiaulių miesto savivaldybės finansuojamą projektą „Visi po viena saule“, mokiniams pasiūlė tris populiarias ukrainietiškas dainas: dainininko Antono Wellboy „Vyšnios“ („Вишні“), senovinę kazokų dainą „ O pievoje yra raudonasis putinas“ („Oi U Luzi Chervona Kalyna“), kuri nuo Rusijos invazijos į Ukrainą pradžios tapo tarsi vėliava, suvienijanti visą Ukrainos tautą, bei 2022-ųjų metų Eurovizijos dainų konkurso nugalėtoją – Ukrainos folk-repo grupės Kalush Orchestra dainą  „Stefanija“. „Labiausiai vertinga ta daina, kurią dainuoja visa tauta. O populiarios dainos tautą sujungia“, – kalbėjo atlikėja, skatindama mokinius pažinti ukrainietiškų dainų savitumą.

Išbandę karaokę, renginio dalyviai galėjo pasiklausyti ir O. Lastivkos atliekamų ukrainietiškų ir lietuviškų dainų.

Biblioteka dėkoja renginio vertėjai – ukrainiečių integracijos centro „Malva“ įkūrėjai ir koordinatorei, pedagogei, gidei Žanai Tolstikovai.