FANTASTIŠKAS SUSITIKIMAS

• Paskelbta: 2023-10-24

Spalio 23 dieną Viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje 4A  klasės mokiniai  dalyvavo susitikime su  rašytoja Neringa Vaitkute. Ketvirtokams ji gerai žinoma iš „Klampynių kronikos“ knygų. Išleidus pirmą dalį, gavo Prano Mašioto premiją už geriausią metų knygą vaikams ir paaugliams.  Vėliau gavo Vaikų literatūros premiją už apysakas „Neišduosiu tavęs“ ir „Klampynių kronikos“. Dvi dalis Klampynių kronikų rašytoja iliustravo pati.

Kadangi rašytoja dirba biologijos mokytoja Lentvario Motiejaus Šimelionio gimnazijoje, tai nesunku buvo bendrauti su vaikais. Jos vaizdingi, tikroviškai fantastiniai pasakojimai apie raganas, laumes, vaiduoklius  ir aitvarus, nepaliko abejingo. Rašytoja kantriai diskutavo su vaikais. Ypač vaikus sudomino aitvarai, kurie neša turtus. Apie juos mokiniai, turbūt, daugiausia uždavė klausimų.

Dėkingi rašytojai, kuri pirmąsyk apsilankė Joniškyje. O mes džiaugiamės puikia galimybe susitikti. Nuoširdus ačiū bibliotekininkėms!

Mokytoja V. Manikienė