Programa „Zipio draugai“

Zipio draugai vaikams turintiems specialiųjų ugdymosi poreikių

Pas mus mokykloje Zipio draugų programa vykdoma trečius metus iš eilės. Ji vykdoma A ir C lavinamosiose klasėse
Tarptautinė programa „Zipio draugai“ moko vaikus, kaip įveikti kasdienius emocinius sunkumus: atstūmimą, vienatvę, patyčias ar priekabiavimą, sunkius pokyčius. Padeda suvokti ir skatina kalbėti apie savo jausmus, ieškoti būdų su tais jausmais susitvarkyti. Moko vaikus empatijos, susirasti draugų, kreiptis paramos ir ją priimti bei padėti aplinkiniams. Padeda ne tik nesileisti būti patyčių aukomis,  bet ir patiems netapti priekabiautojais.
Programą sudaro 24 valandėlės. Ši programa pritaikyta skirtingiems vaikų poreikiams. Zipio draugų valandėlei pravesti programos priede pateiktos 4-6 alternatyvios veiklos.  Alternatyvios veiklos ir priemonės taikomos vienam, ar visiems vaikams paskatina visų vaikų įsitraukimą bendrai veiklai. Tekstai pateikti ir pritaikyti keturių skirtingų gebėjimo lygių vaikams. Prie kiekvieno teksto yra pateikti užduočių lapai kuriuos reikia nukopijuoti ar atspausdinti vaikams.

Jūs galite perskaityti informacinio lankstuko ,,Programa ,,Zipio draugai“ tekstą.
Zipio draugai lankstinukas

Jūs rasite pilną knygelės ,,Programa ,,Zipio draugai“. Pratimai vaikams ir jų tėvams“
Pratimai vaikams ir jų tėvams