„Saugi mokykla“ – baigiamoji konferencija

2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projektas Nr. LLI-506 „Saugi aplinka mokiniams ir mokytojams – kokybiško ugdymo pagrindas“ (Saugi mokykla).

2020 m. birželio 1 d. prasidėjo 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projekto Nr. LLI-506 „Saugi aplinka mokiniams ir mokytojams – kokybiško ugdymo pagrindas“ („Saugi mokykla“) veiklų įgyvendinimas.

Projekto partneris Joniškio „Saulės“ pagrindinė mokykla, Zemgalės (Latvijos Respublika) planavimo regionas, taip pat dalyvauja Jekabpilio miesto savivaldybė (Latvijos Respublika), Iecavo savivaldybės administracija (Latvijos Respublika) ir Pakruojo rajono savivaldybės administracija.

Įgyvendinant projektą „Saugi mokykla“ buvo stengiamasi sukurti saugią ir švietėjišką terpę pasienio regionuose. Projekto tikslas – ugdyti mokinių sąmoningumą, susijusį su eismo saugumu, ugdyti smurtinių ir konfliktinių situacijų spendimo įgūdžius, patobulinti saugaus interneto naudojimo gebėjimus.

2022 m. spalio 27 d. Jelgavoje vyko projekto baigiamasis renginys – konferencija „Mokykla – kodėl ir kokia ji turėtų būti?“

Konferencijos metu buvo aptariamos aktualios temos: su kokiomis emocijomis vaikai pradeda lankyti mokyklą? Koks mokytojo vaidmuo formuojant mokyklos aplinka? Mokiniai. Tėvai, mokytojai, švietimo sistema – visą tai įtakoja savijautą ir mokytojo darbo kokybę.

Konferencijos metu buvo skaitomi pranešimai: „Maloni mokyklos aplinka prasideda nuo manęs“, „Ne tik įprasta – novatoriški ir aistringi mokymo ir mokymosi metodai“, „Kur semtis stiprybės ir įkvėpimo mokant?“

Joniškio „Saulės“ mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Lina Valiukienė skaitė pranešimą „Saugios mokyklos kūrimas: mokykloje, respublikoje. Sėkmės istorijos“.

Saugus ugdymas mokykloje yra vienas iš svarbiausių prioritetų, nes visa atsakomybė už vaikus tenka jai.