SPAUDOS ATGAVIMO DIENA

• Paskelbta: 2024-05-07

Gegužės 7-oji minima kaip Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena. 1795 m. Lietuva pateko į Carinės Rusijos sudėtį ir tik 1904 m. gegužės 7 dieną spaudos draudimas panaikintas. Šiame etape labai svarbi buvo knygnešių veikla (pasaulis neturi tokio reiškinio), kuri neleido nutautėti.

Šiandien turime savo gražią kalbą, spaudą, laisvą žodį.

Mokykloje tą dieną su 6C, 5A klasės mokiniais skaitėme literatūrinio žurnalo „Laimiukas“ ištraukas, juokdamiesi iš šmaikščių anekdotų, gėrėdamiesi jame pateiktų knygų anotacijomis, straipsnių ištraukomis.

8C klasės mokiniai pasirinko knygas ir jų ištraukas skaitė garsiai.

Pristačiau ir aš J. Gaižausko knygą „Tigras, glostantis pėdas“, kurią įsigijau susitikime su autoriumi Joniškio Raudonojoje sinagogoje.

Vilma Kumpikevičiūtė, „Saulės“ pagrindinės mokyklos lietuvių k. mokytoja metodininkė