„AUGINAME ČIA, LIETUVOJE!“

• Paskelbta: 2024-05-24

Joniškio „Saulės“ pagrindinės mokyklos 2C, 4B, 4C klasės mokiniai su mokytojomis Jolanta Gūževičiūte, Virgilija Kupiniene, Nijole Lingevičiene balandžio 15 – gegužės 5 d. dalyvavo Lietuvos ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio ugdymo įstaigoms skirtoje viktorinoje „Auginame čia, Lietuvoje!“, kurios metu užsiregistravusios komandos atliko įvairias kūrybines užduotis bei atsakinėjo į viktorinos klausimus, susijusius su sveika mityba, tvarumu, ekologiniais bei nacionalinės kokybės maisto produktais. Projekto iniciatorė – Žemės ūkio agentūra prie Žemės ūkio ministerijos.  Pirmiausia ugdytiniai buvo pakviesti dalyvauti nuotolinėje įdomiojoje pamokoje, kurios metu vaikai buvo kviečiami susipažinti su Lietuvoje auginamais produktais, Lietuvos didikų maitinimosi ypatumais.   Dvi savaites ketvirtokai ruošėsi viktorinai – matavo savo ūgį, atliko lietuvių kalbos kūrybines užduotis apie daržoves ir vaisius, pieno svarbą bei lipdė koliažus apie sveiką mitybą. Savo veiklas filmavome ir sukūrėme filmukus, kaip atliekame užduotis. 4B klasės mokiniai iš batono ir razinų virė Radvilų košę ir gamino Radvilų limonadą. Mokytoja V. Kupinienė „Lietuvos dienos“ žurnalistei  davė interviu apie pasirengimą ir dalyvavimą viktorinoje. 4C klasės mokiniai su mokytoja N. Lingevičiene pateko į Lietuvos geriausiųjų komandų dešimtuką. Smagu, kad vakar sulaukėme organizatorių dovanų ir prizų. Vaikai pasipuošė prijuoste, kiekvienas gavo pieštukus su augalo sėklomis, pirkinių krepšį spalvinimui su flomasteriais tekstilei, užrašų knygelę, lipdukus ir buvo apdovanoti diplomais. Džiaugiamės mokinių aktyvumu ir pasiekimais.

Mokytoja N. Lingevičienė