APIE BIBLIOTEKAS IR BIBLIOTEKININKUS

• Paskelbta: 2024-04-30

Balandžio mėn. 23-29 d. tradiciškai vyksta Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė. Bibliotekininkai pristato bibliotekų veiklas visuomenei ir kviečia švęsti savo profesiją.

29 dienos klasės valandėlę, mes, 5B klasė kartu su auklėtoja Asta V., turiningai leidome laiką Joniškio r. savivaldybės J. Avyžiaus viešojoje bibliotekoje. 3 aukšto erdvėje bibliotekininkė D. Kurlienė mus pasitiko ir pradėjo diskusiją apie jos profesijos pliusus ir minusus. Sužinojome, kad bibliotekininkai turi daugybę pareigų ir ne visi žmonės gali šį darbą dirbti, nes jiems per sunku. Bibliotekos darbuotoja papasakojo apie įvairias bibliotekas nuo senovės antikos laikų iki šių dienų, pamatėme daug įspūdingų ir įdomių bibliotekų JAV, Meksikoje, Kinijoje, Europoje, Lietuvoje ir kitose pasaulio vietose. Taip pat prisiminėme iš ko senovėje gamino knygas, kaip vienuoliai jas perrašydavo, kad daugiau žmonių galėtų skaityti knygas. Sužinojome apie Herefordo katedros grandininę biblioteką, kurioje visos knygos buvo pritvirtintos lentynose su grandinėmis ir šalia pastatyti staliukai bei kėdės, todėl knygas žmonės skaitydavo vietoje. Pamatėme daug kitų įspūdingų bibliotekų, kuriose vyko filmų filmavimai, sužinojome įvairių faktų. Buvo labai įdomu. Ačiū už šiltą priėmimą!