VEIKSMO SAVAITĖ BE PATYČIŲ 2023

• Paskelbta: 2023-03-24

Kovas – Sąmoningumo didinimo mėnuo „Be patyčių“. Kovo 20–24 dienomis „Saulės“ pagrindinės mokyklos Olweus koordinacinis komitetas ir mokinių taryba (koordinatorė mokyklos tarybos pirmininkė Daiva Lukienė) pakvietė mokyklos bendruomenę dalyvauti „Veiksmo savaitėje BE PATYČIŲ“.

Kasdien skleidėme kitokią emociją, dėvėjome kitos spalvos drabužius, daugiau šypsojomės, džiaugėmės draugiškais santykiais, kalbėjomės apie draugystę, meilę, nuoširdumą, prisijungėme prie akcijos „Nenurašyk, o palaikyk“. Mokinių tarybos iniciatyva veikė „Gerų emocijų paštas“, buvo malonu gauti nuoširdų laiškutį. Visą savaitę mokiniai gamino bites, kurios suskrido į bičiulių avilį.

Kasmet vykdomoje mokinių apklausoje pagal OLWEUS klausimyną patyčių atvejų mokykloje (9,5%) mažiau negu Lietuvos mokyklose (15,1%), dalyvaujančiose OPKUS programoje. Patyčių netoleravimu mokykloje gyvena visa mokyklos bendruomenė