KVIEČIAME Į BASŲ KOJŲ TAKĄ

• Paskelbta: 2024-05-31
  • Kategorija: STEAM

Gydymą per pėdas pirmasis apie 1900 m. raštu paminėjo amerikiečių gydytojas Viljamas Ficdžeraldas. Jam buvo žinoma, kad Centrinės ir Šiaurės Amerikos čiabuviai nuo seniausių laikų gydydavo įvairius negalavimus stimuliuodami pėdose esančius aktyvius organizmo taškus. O kas gali geriau juos stimuliuoti nei vaikščiojimas basomis įvairiais paviršiais. Toks natūralus masažas atpalaiduoja, šalina nuovargį, dirglumą, nemigą, gerina darbingumą, atmintį bei dėmesį ir teigiamai veikia visą organizmą.

Pagal mokyklos STEAM grupės šių mokslo metų planą, kuriant  STEAM salas, įrengtas Basų kojų takas mokyklos teritorijoje.

Parengtas projektas ir QR  „Lietuvos eksploatuojamos naudingosios iškasenos“, padaryti basų kojų tako brėžiniai, parengti  stendai III aukšte, pasirinktos medžiagos, atlikti skaičiavimai, sukurta iškaba. Nuspręsta taką užpildyti Joniškio rajone randamomis medžiagomis: dolomitu, smėliu, žvyru, mediena, kankorėžiais. 10B ir 9B klasės mokiniai kartu su mokytojais ruošė medžiagas, pildė taką. Technologijų mokytojas Saulius, ūkvedys Algimantas su darbuotojų grupe rūpinosi basų kojų tako darbais, konsultavo mokinius. Prie tako įrengimo prisidėjo 3B klasės mokiniai, užpildę tako dalį pušies kankorėžiais, o eglės kankorėžių pririnko Mažeikų šeima.

Dėkojame UAB „Skaistgirio skalda“ direktoriui Vitalijui Dubauskui, R. ir S. Vaitkų šeimai už medžiagas Basų kojų takui.

Kviečiame tinkamai naudotis „Saulės“ mokyklos Basų kojų taku, vaikščioti juo galima tik be batų. Visą tako teritoriją stebi vaizdo kamera.

STEAM grupė: Daiva R., Giedrė, Rasa V., Dalia St., Irena