GAMTOS MOKSLO BIČIULIŲ TIRIAMASIS DARBAS

• Paskelbta: 2023-11-27
  • Kategorija: STEAM

Rugsėjo – spalio mėnesiais  STEAM būrelis „Gamtos mokslo bičiuliai“ kartu su mokytojomis Rima Tamošiūniene ir Aušra Filatoviene atliko tiriamąjį darbą ,,Aplinkos užterštumo nustatymas bioindikaciniais metodais“.

Tyrimas atliktas mokyklos teritorijoje, Statybininkų gatvėje ir Joniškio poilsio zonoje. Bioindikaciniais metodais buvo  nustatomas aplinkos užterštumas. Moksleiviai rinko kerpes ir klevo medžių lapus ir stebėjo, kuo jie skiriasi atskirose teritorijose. Padarytos išvados, kad mokyklos teritorijoje ir Statybininkų gatvėje oro užterštumas vidutiniškas, o poilsio zonos oras beveik neužterštas, nes čia sutinkamos jautrios oro užterštumui kerpės ir  ant klevo lapų paplitęs grybas klevinis žvynokas.

Plačiau apie darbo eigą, tyrimo rezultatus ir išvadas galite paskaityti mokyklos stende, kuris yra trečiame aukšte prie biologijos kabineto.