2018m. lapkričio 19 netradicinė UKP pradinių klasių diena

2018m. lapkričio 19 netradicinė UKP pradinių klasių diena

1a Labai patiko dresuotas šuo. Jis sėdėjo, gulėjo, ieškojo kulkos. Rugilė. Man labiausiai patiko pasakojimas apie ginklus. Ir aš norėčiau būti pasieniete. Liepa. Labai patiko multimedija parodytas filmas ir šuo. Adelė. Man patiko parduotuvėje „Žaislų planeta“. Austėja. Man patiko šautuvai. Matas. Man patiko, kad mane surakino antrankiais. Gustas Man patiko filmas „Baltoji iltis“. Vytas
1b Aplankėme J.Avyžiaus viešąją biblioteką, susipažinome su jos skyriais. Vaikai sužinojo, kaip knygos atkeliauja į biblioteką, kas jomis rūpinasi, kaip jos saugomos. Aplankėme ir internetinę skaityklą. Po to mokiniai keliavo į Vaikų literatūros skyrių, kur susipažino su vaikų bibliotekos darbuotojo profesijos specifika.
1c Labai laukėme šios dienos. Susirinkę į klasę žiūrėjome filmuką „Kakė Makė ir jos profesijos“ . Po filmuko su klasės draugais aptarėme apie kokias profesijas svajojame patys. Antrąją dienos dalį praleidome ne tik įdomiai, bet ir naudingai. Lankėmės UAB „Joniškio vandenys“ pamatėme kaip tikrinamas vanduo, surenkamos ir išvalomos nuotekos. Susipažinome su dar nežinomomis specialybėmis – laborantu, dispečeriu, elektriku. Sužinojome ką šių profesijų žmonės dirba. Grįžę į klasę piešėme savo svajonių profesiją.
2a Labai laukėme šio susitikimo. Ir jis įvyko! O į svečius atvyko veterinarijos klinikos vadovas, veterinarijos gydytojas Nerijus Vaitkus. 2a ir 3b klasių mokiniai ir jų mokytojos S. Dovidaitienė bei V. Kupinienė su veterinarijos gydytoju kalbėjosi tema ,,Ką turime žinoti apie naminius gyvūnus?“ ir ne tik. Svečias susitikimą pradėjo pasakojimu apie veterinarijos gydytojo specialybę, mokslą, darbo specifiką ir svarbą. Taip pat N. Vaitkus labai vaizdžiai ir įdomiai papasakojo apie augintinius, jų ligas, gydymą, kaip juos prižiūrėti bei globoti. O kiek rūpimų klausimų buvo! Gydytojas į visus juos atsakė. Vėliau buvo demonstruojami instrumentai, kuriuos naudoja savo darbe N. Vaitkus. Ir patys mokiniai galėjo juos išbandyti. Susitikimas neprailgo, o jo pabaigoje kiekvienas gavome net dovanų – gyvūno dėlionę. Ačiū veterinarijos gydytojui N. Vaitkui už smagias akimirkas!
2b Turėjome labai įdomią išvyką į Šiaulius. Ten lankėmės Šiaulių pasienio užkardoje. Prisiminėme ir įtvirtinome kaip reikia elgtis gatvėje „Saugaus eismo klasėje“. Bet labiausiai patiko Žaliūkų malūne, kur kerdžius mums papasakojo apie piemenukų gyvenimą, jų vargus ir džiaugsmus. Žaidėme piemenėlių žaidimus, labai skanios buvo lauže keptos bulvės.
2c Visiems labai patiko išvyka į Šiaulius - į antrinių atliekų surinkimo centrą ir Pasienio postą. Daug sužinojome apie šiukšlių rūšiavimą, kokias šiukšles galima perdirbti, o kokių ne. Mokiniams labai patiko, kad reikėjo užsidėti liemenes ir šalmus, pasivaikščioti po teritoriją ir gyvai stebėti kur nukeliauja šiukšlės iš namų. Labai įdomiai pasakojo gidas, gavome dovanų. Pasienio poste labiausiai patiko ginklai ir tai,kad leido juos pačiupinėti. Išvyka buvo labai smagi ir turininga.

3a

3b

Apie geležinkeliečio, mašinisto ir palydovo profesijas mažai žinojome. Gerai, kad ekskursija į Radviliškį. Į ją vyko 3b ir 3a kl. mokiniai su mokytojomis V. Kupiniene ir L. Dundaite. Atvykę autobusu į Šiaulių geležinkelio stotį, nusipirkome bilietus kelionei traukiniu į Radviliškį ir atgal. Daugelis pirmą kartą buvome geležinkelio stotyje! O traukiniu beveik visi pirmą kartą važiavome! Riedėjome geležinkelio bėgiais kartu su kitais keleiviais ir traukinio palydove. Ji patikrino visų bilietus, rūpinosi tvarka ir saugumu kelionės metu. Radviliškyje aplankėme vieną iš seniausių garvežių, prie jo nusifotografavome. Informacijos centre klausėmės pasakojimo apie įsimintinas Radviliškio vietas, geležinkelio depą. O grįžtant atgal traukinio palydovė įdomiai papasakojo apie geležinkeliečio darbą. Kaip smagu, kad nuo šiol klasėje ne vienas vaikas užaugęs norėtų dirbti geležinkeliečiu.
3c Bendradarbiaudami su Joniškio turizmo centru rugsėjo mėnesį gavome nemokamą kelionę į Naisius. Ten mus labai maloniai sutiko gidė. Mums aprodė visas Naisių skulptūras, įdomiai pasakojo. Žirgyne jodinėjome žirgais. Susipažinome su jojikų, gido profesijomis.
4a Airidas. Man patiko pasienio užkardoje. Ten rodė ginklus,leido juos palaikyti rankose. Aiškino ,kad pasienietis turi būti labai sąžininigas, drąsus ir ryžtingas. Medūnė. Labai nepatiko kai nusivedė prie atvežtų šiukšlių krūvų, nes ten labai smirdėjo. Nenorėčiau dirbti tokio darbo. Sužinojau, kad pūvančių šiukšlių dujos savaime dega,o jų gaunama energija šildomi pastatai, net šildomas vanduo. Labai patiko pasienio užkardoje . Supažindino su pasieniečio specialybe. Galėjome pačiupinėti tikrus ginklus, užsivilkti be galo sunkią liemenę. Gabrielė. Labai buvo įdomu pamatyti kaip perdirbamos atliekos, sužinojau kokių atliekų negali perdirbti, kam panaudojam ta perdirbtų atliekų masė. Užkardoje noėjau pamatyti šuniuką, bet jo nebuvo. Daug sužinojau apie pasieniečio darbą. Ręjus. Sužinojau apie šiukšlių perdirbėjo specialybę, bet man labiau patiko pasieniečiai, nors šuns nebuvo, bet galėjau pačiupinėti antrankius, pajusti liemenės svorį.
4b Mes lankėmės priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje. Sužinojome, kad ir moterys gali būti ugniagesės :) Galėjome pasimatuoti gelbėtojų aprangą, šalmus, pakelti metalo karpymo žirkles, į lipti į gelbėtojų mašiną, net užsidėti oro balioną su kauke ir pabandyti per ją kvėpuoti. Įdomus faktas, kad gelbėtojai po gauto nelaimės skambučio turi susiruošti per 1 minutę. Pamatėme kaip veikia gelbėjimo žarna, kokia stipria srove bėga vanduo per ją. Įsitikinome, kad ugniagesio darbas sunkus ir pavojingas. Manau užaugęs būsiu ugniagesiu ir gelbėsiu žmones.
4c Mokiniams patiko, kaip Valstybinės sienos apsaugos tarnybos pareigūnas parodė filmą apie jų darbą, pasakojo, kokie būna neteisėtos sienos kirtimo atvejai, kaip jie tiria ir išsiaiškina kitas neteisėtas veikas prie valstybės sienos. Labiausiai patiko du dresiruoti šunys ir kai su jais dirbo kinologas.

 

  • Elektroninis dienynas
  • Tėvams
  • Mokiniams
  • Mokytojams
Pamokų laikas
3. 09.50 – 10.35
  • 1. 08.00 – 08.45
  • 2. 08.55 – 09.40
  • 3. 09.50 – 10.35
  • 4. 11.00 – 11.45
  • 5. 12.05 – 12.50
  • 6. 13.00 – 13.45
  • 7. 13.50 – 14.35
  • 8. 14.40 – 15.25