SUSIPAŽINIMAS SU AVININKYSTE

• Paskelbta: 2024-05-16
  • Kategorija: Ugdymas karjerai

3B klasės ir keletas 3C klasės mokinių vyko į edukacinę išvyką pagal Žemės ūkio ministerijos ir Žemės ūkio agentūros įgyvendinamą Šviečiamąją gyvulininkystės programą „Gyvulininkystė ir mes“.

Lankėmės Biržų rajono Dvargalių kaime esančiame Milišiūnų avininkystės ūkyje.

Aplankėme labai draugiškas įvairių veislių avytes, kurios labai mielai valgė iš rankų duonos gabalėlius, leidosi glostomos.

Sužinojome daug įdomių dalykų apie vilnos panaudojimo galimybes nuo drabužių mezgimo iki namų statybos. Susipažinome ir su avių priežiūros, kirpimo įrankiais seniau ir dabar.

Teko padirbėti ir patiems: pašukuoti vilną, paverpti rateliu, pasukti didžiulį šukavimo būgną.

Labai smagu buvo pasigaminti vėlimo būdu iš vilnos vėlimo būdu širdutę.

Paaiškėjo, kad avys – vieninteliai išskirtiniai gyvūnai, kurių panaudojimas pats įvairiausias: vilna, kailis, mėsa, pienas.

Ir pietums buvo pagamintos avienos dešrelės.

Labai naudinga, įdomi ir smagi išvyka.