APIE KARJERĄ LAIVE – SU JONIŠKIO ,,SAULĖS“ PAGRINDINĖS MOKYKLOS MOKINIAIS

• Paskelbta: 2024-02-05
  • Kategorija: Ugdymas karjerai

Šiandien Joniškio ,,Saulės“ pagrindinėje mokykloje su 9B ir 10A klasių mokiniais susitiko kraštietis, buvęs Joniškio r. Skaistgirio gimnazijos mokinys, dabar antruoju laivo kapitono asistentu dirbantis Simas Adomaitis. Ilgą laiką jūroje praleidžiantis S. Adomaitis jūrų laivavedybos studijomis Lietuvos aukštojoje jūreivystės mokykloje susidomėjo dar besimokydamas gimnazijoje. Galutinį sprendimą – studijuoti minėtoje aukštojoje mokykloje Simas priėmė nuvykęs į Klaipėdą ir studijų mugės metu pabendravęs su Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos studentais. 2018 metais ją baigė su pagyrimu. Studijų kryptis – jūrų technologijos.

Simas – aktyvus žygeivis. Jo galerijoje – ne vienas apdovanojimas. Tarp jų – Lietuvos žygeivio vardo sertifikatas, suteikiantis varinio žygeivio vardą ir tai patvirtinantis skiriamas ženklas. Svečias mokiniams papasakojo apie darbą, šventes laivuose, iššūkius, su kuriais tenka susidurti laivo įgulai. Mokiniai domėjosi laive esančia įranga, Simo kelionėmis jūromis ir galimais pavojais. Simas neslepia, kad ateityje planuoja siekti laivo kapitono pareigų.

Dešimtokai turėjo klausimų Simui apie laivų dydį, greitį, galimas avarines situacijas, laisvalaikį laive, žvejybinius laivus.

Nuoširdžiai dėkojame Simui Adomaičiui už labai įdomų pasakojimą ir savo profesijos pristatymą mokiniams.