PILIETIŠKUMO IR GYNYBOS ĮGŪDŽIŲ KURSAS

• Paskelbta: 2024-02-07

Projektą „Pilietiškumo ir gynybos įgūdžių kursas devintokams“ Lietuvos šaulių sąjunga įgyvendina kartu su Krašto apsaugos bei Švietimo, mokslo ir sporto ministerijomis. Šiais 2023–2024 mokslo metais išgyvenimo įgūdžių bei pilietiškumo pradmenų mokysis pusė visų devintokų, o 2024–2025 mokslo metais kursas bus privalomas visiems bendrojo lavinimo moksleiviams ir gimnazistams.

Sausio 31 – vasario 2 dienomis „Saulės“ pagrindinės mokyklos devintokai išklausė pilietiškumo ir gynybos įgūdžių kursą ir gavo pažymėjimus. Mokymus vedė instruktoriai šauliai Benas Čepaitis ir Deividas Abakas.

Dviejų dienų programą sudaro 4 blokai:

I – Išgyvenimo pagrindai. Mokiniai įgijo mazgų rišimo, sauso maisto davinio ruošimo, palapinės statymo, laužo uždegimo, kliūčių įveikimo įgūdžius.

II – pilietinė gynyba. Išsiaiškinta piliečio sąvoka, ekstremalių situacijų, kataklizmų atvejai, neformalios bendravimo formos.

III – Ginklai ir šaudyba. Susipažinta su ginklais, šaudymo ypatumais, šaudymo taiklumu.

IV – Medicina. Išmokta suteikti pirmąją pagalbą, gaivinimą, širdies masažą, sustabdyti kraujavimą.

Trečioji diena – žygis, skirtas ištvermės ugdymui ir praktiniam įgytų žinių įtvirtinimui.

Ši veikla vyko kitaip, nei mokiniams įprasta per pamokas. Jaunuoliams labai patiko, kad kursuose dėstomos ne tik teorinės žinios, bet ir lavinami praktiniai įgūdžiai, kaip ištikus nelaimei pasirūpinti savimi, šalia esančiu žmogumi ir savo Tėvyne Lietuva.