GYVULINKYSTĖ IR AŠ

4B klasės mokiniai pateko į laimingųjų sąrašą ir laimėjo Žemės ūkio ministerijos skelbtą  „Šviečiamosios gyvulininkystės“ projektą „Gyvulininkystė ir aš“.  Dalyvaujant programoje, daug dėmesio skyrėme įvairiai veiklai, susijusiai su gyvulių auginimu, priežiūra. Atliekant užduotis pratybose „Augink, ir mylėk“, apsilankius avininkystės ir gyvulių fermoje, individualiuose ūkiuose, kuriuose auginami naminiai gyvūnai, mokinių, kurie turi gyvulių namuose, gimė mintis pasidaryti senovinį ūkininko kiemo maketą. Šia idėja pasidalinome ir su tėveliais. Labai smagu, kad visa klasės bendruomenė įsitraukė į šią veiklą: jau vasaros metu rinkome ir džiovinome žolę, gaminome šieno ritinius. Prasidėjus mokslo metams, pirmiausia,  pasigaminome gyvūnų trafaretus, tada apvedžiojome ant medžiagos. Gautas iškarpas padėti susiūti prašėme tėvelių pagalbos. Prikimšome ir pagaminome stovinčias gyvulių figūras. Siuvome ir klijavome papildomas detales: akis, uodegas, plaukus ir kt.  Berniukai iš kartono gamino tvartą. Daug triūso pareikalavo čerpinis tvarto stogas. Tvorelę padaryti padėjo tėčiai. Beliko viską gražiai sukomponuoti į ūkininko kiemą. Šis darbas dar labiau suartino klasės vaikus ir tėvelius. Džiaugiamės visi smagiai pasidarbavę.