TOLERANCIJOS DIENA

• Paskelbta: 2023-11-16
  • Kategorija: Paroda

Tolerancija – tai suvokimas, kad kitas žmogus turi teisę būti kitoks negu esu aš. Šis suvokimas yra itin svarbus dabartiniame pasaulyje, nes žmonės aktyviai juda, keliauja, dirba ir mokosi įvairiuose kolektyvuose, tad tolerancija kartais tampa tikru iššūkiu.

UNESCO sprendimu lapkričio 16 d. minima Tarptautinė tolerancijos diena. Šią dieną skatinama atkreipti visuomenės dėmesį į skirtingų nuomonių, skirtingų tautybių, lyčių, amžiaus, religijų, sergančiųjų ir turinčių problemų žmonių toleranciją.

Mūsų mokyklos bendruomenė kasmet mini šią svarbią datą. Rudenį yra mažiau šviesos, kurios reikia bet kuriai gyvai būtybei. Šviesa asocijuojasi su gėriu, pozityvumu. Pasaulyje vykstant kariniams konfliktams, svarbi tampa mintis, jog šviesa turi nugalėti tamsą. Šių metų simbolis – Tolerancijos žibintas, skirtas nešti toleranciją, gėrį, pakantumą, kuris turi įveikti blogį.

Kiekvienas galime ir turime prisidėti, kad tolerancijos būtų  kuo daugiau.