SĖKMĖ TARPTAUTINIAME PIEŠINIŲ KONKURSE

• Paskelbta: 2024-03-27
  • Kategorija: Konkursai

Lietuviai nuo seno kovo 10-ąją minėjo kaip 40-ties paukščių dieną, kuri simbolizavo mūsų krašto paukščių sugrįžimą. Ši data siejama su masiniu paukščių parskridimu. Etnografai ir gamtininkai sako, kad apytikriai tiek įprastų (paprastam žmogui pažįstamų) paukščių rūšių iš Lietuvos išskrenda žiemoti į svetimas šalis, o pavasarį sugrįžta į gimtinę. Senoliai tikėjo, kad jei šią dieną pašąla, šalnos laikysis dar 40 parų. Šią dieną šeimininkėms būdavo patariama iškepti 40 bandelių, kad vasarą javai gerai derėtų.
Tai dienai paminėti Šiaulių Gegužių progimnazijos dailės mokytojos Aušra ir Jūratė suorganizavo piešinių konkursą „40 paukščių belaukiant“ ir pakvietė mūsų mokyklos mokinius jame dalyvauti. Konkursas nepaprastas – tarptautinis. Piešinių konkurse dalyvauja net 181 mokinys iš Latvijos, Norvegijos, Vilniaus, Kauno, Joniškio, Alytaus, Pasvalio, Pakruojo, Ukmergės, Plungės, Radviliškio, Šiaulių rajono ir Šiaulių miesto. Mokinius paruošė 36 mokytojai, tarp jų mokytojų Jūratės M.ir Ilonos Č. paruošti mokiniai. Visiems „Saulės“ mokyklos dailininkams įteikti padėkos raštai.

Savo amžiaus grupėje:

5B klasės mokinės Gabrielės Bertašiūtės  piešinys konkurse pelnė II vietą (mokytoja Jūratė Mažunavičienė),

6A klasės mokinės Agotos Tiulenevaitės – III vietą (mokytoja Jūratė Mažunavičienė).

SVEIKINAME 😊