RYGOJE

• Paskelbta: 2024-04-05
  • Kategorija: Išvykos

Balandžio 3 dienos rytą 5B klasės mokiniai kartu su klasės vadove Asta V., gyvenimo įgūdžių mokytoja Rima Č. ir savo pradinių klasių mokytoja Odeta Š. susirinko Joniškio traukinių stotyje. Penktokai norėjo išbandyti greitą ir patogią transporto priemonę traukinį, susipažinti su traukinio palydovų darbu. Nuvykę į Rygą, pasivaikščiojome Rygos senamiestyje, gidė Kristina papasakojo daug įdomių nutikimų iš pirklių gyvenimo, pastatų atsiradimo istorijas, apie vienuolių norą būti šventaisiais, kaip žinias perduodavo viduramžiais miestelėnams, kai nebuvo socialinių tinklų ir kt. Vėliau užsukome į Latvijos karo muziejų. Parako bokšte esantis Latvijos karo muziejus yra didžiausias Latvijos karo istorijos muziejus su plačia ir įspūdinga ekspozicija. Pagrindinis muziejaus tikslas - atskleisti Latvijos karinę ir politinę istoriją. Pagrindinėje muziejaus kolekcijoje yra daugiau kaip 25 400 vienetų, susistemintų kolekcijose ir chronologiškai teminėse parodose, kuriose gausu dokumentų, užsakymų, ginklų, fotografijų, uniformų ir kitų daiktų. Susipažinę su eksponatais muziejuje, ėjome pietauti. O tada šiek tiek laisvo laiko! Susirinkome prie Laisvės paminklo ir patraukėme atgal į traukinių stotį.

Nors orai nelepino, lijo, snigo, pūtė žvarbus vėjas, ekskursija vaikams neprailgo ir patiko!