PILIETIŠKUMAS

• Paskelbta: 2024-03-19
  • Kategorija: Išvykos

Pilietiškumas – į šią sąvoką galima sutalpinti daugybę įsipareigojimų, kuriuos galėtų atlikti pilietiškas žmogus: eiti į privalomąją karo tarnybą, būti aktyviam per rinkimus, įsitraukti į pilietines akcijas, gerbti įstatymus.

Ugdant mokinių pilietiškumą, jau kelinti metai iš eilės, Joniškio „Saulės“ pagrindinės mokyklos, M. Slančiausko progimnazijos mokiniai ir mokytojai, bei Generolo Povilo Plechavičiaus šaulių 6-osios rinktinės Joniškio 606 kuopos šauliai vyksta į Latviją į Ilės mūšio minėjimą.

Šių metų kovo 17 d. vyko iškilmingo Ilės mūšio 75 – ųjų metinių minėjimas. Visus susirinkusius sveikino Latvijos Respublikos prezidentas, ministrai, kariškiai ir kiti dalyviai. Po minėjimo vyko mūšio inscenizacija.

Ilės partizanų būryje kovojo ir devyni lietuviai. Tarp jų ir Benediktas Povilaitis – Benis iš Joniškio rajono.